Mediální služba - Jak systém funguje?

PROČ využít mediální služby PREKON.CZ?

Na stránkách portálu PRŮMYSL A EKONOMIKA - PREKON.CZ (www.prekon.cz) zveřejňujeme část vlastního zpravodajství redakce (cca 5% celkové produkce) a přibližně z 95% zveřejňujeme v originálním znění tiskové zprávy firem, organizací, institucí apod. Obsah portálu PREKON směřuje do mediálních databank agentur NewtonMedia a Anopress IT, sociálních sítí TWITTER, vyhledávačů Seznam a Google a řady zpravodajských agregátorů.

 1. Služba pro vaši firmu
  Z vlastní zkušenosti víte, že dostat informaci o vaši firmě do médií, pokud není "bohatě" zaplacená, není jednoduché. PREKON.CZ vykonává službu spojující média a vás - firmy, společnosti, organizace a instituce - které prostřednictvím médií chtějí informovat odbornou veřejnost o určitých skutečnostech. Chcete-li službu využít, napište tiskové sdělení, my jej zveřejníme a "pustíme" do specifické a účelné informační sítě.
   
 2. Služba pro média
  Novináři v redakcích využívají specializované portály nebo monitorovací služby typu NEWTONMEDIAANOPRESS IT apod., aby rychle a s přehledem získali takové tiskové zprávy, které patří do jejich okruhu zájmu, mohli s nimi dále pracovat a ušetřili jim čas. Současně často využívají tzv. PULL technologie, jako jsou zpravodajské agregátory, sociální média a kanály RSS.
   
 3. Čtenáři
  PREKON.CZ "přímo" denně zaznamenává navštěvy z přibližně 300 unikátních adres a v průměru 4000 přečtených stránek se zprávami.
  "Nepřímá" čtenost tiskových zpráv závisí od statistik čtecích systémů největších monitorovacích společností u nás - NEWTONMEDIA a ANOPRESS IT, na které je PREKON.CZ napojen. Jejich podílu na mediálním trhu jsou nemalé, tudíž čtenost článků narůstá na desetitisíce denně.
   
 4. Aktuálnost
  Informační a technologický boom způsobuje rychlé zkracování doby aktuálnosti zpráv. Proto zprávy jsou v PREKON.CZ zveřejňovány po dobu jednoho roku.

  Některé zprávy nebo články odborného charakteru a po dohodě s autorem necháváme v databázi i po delší dobu (přibližně 5 let).
   
 5. Tradice, účel, cílenost
  Publikování vašich tiskových informací tvoří systém zveřejnění a internetového šíření tiskových sdělení. Služba je určena firmám, odborné veřejnosti, PR agenturám, médiím, zástupcům veřejné zprávy a dalším ekonomickým subjektům, které mají zájem o šíření informací o dění ve své firmě a jejich produktech. 
  PREKON.CZ, vychází od roku 1993 a službu na internetu provozuje od roku 2001. Je efektivním a časem prověřeným nástrojem marketingové komunikace, který poskytuje dostatek prostoru a možností zveřejnění i neomezeného počtu tiskových sdělení.
   
 6. Bohatá komunikační síť
  Mediální služba vám umožní využít komunikační síť PREKON.CZ pro rozšíření vlastní tiskové zprávy.
  Vaše sdělení obdrží čtenáři:

  Prostřednictvím monitorovacích servisů 
  NEWTONMEDIA a ANOPRESS IT
  • MÉDIA: téměř všechna média v ČR, s možností k dalšímu šíření či zapracování do odborných článků;
  • PODNIKATELSKÁ A ODBORNÁ VEŘEJNOST: střední a vyšší management firem;• STÁTNÍ SPRÁVA: Úřad vlády, ministerstva, poslanci, senátoři, instituce místních samospráv;

  Prostřednictvím internetových služeb uživatelé
  • vyhledávačů GoogleSeznam
  • sociálních sítí Twitter
  • RSS agregátorů např.: 
  Právě dnes
  Čtu si
  Aktuální zprávy
  rssMonitor
  News.sk
  Loadeer
  R.S.S.


PRŮMYSL A EKONOMIKA 
 

MÁTE ZÁJEM ZVEŘEJNIT ZPRÁVU?
POKRAČUJTE ZDE

 

clanky