Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

firma: Mototechna
29 Října 2018
Doprava
V tomto roce plánuje prodat až 12 000 zánovních aut.

Praha 29. října 2018 — (PREKON) —​​​​​​​ Více jak dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku, s číslem 9 185 aut předběhnout prodeje za celý minulý rok. Do konce prosince Mototechna plánuje atakovat hranici 12 000 aut, která by znamenala meziroční nárůst až o 30 %. Značka Mototechna patří do skupiny AURES Holdings, jejíž součástí je i síť autocenter AAA AUTO.

„V průběhu tohoto roku prodáme každý měsíc v průměru o 355 zánovních aut víc než vloni, proto věřím, že v dalších dvou měsících naplníme cíl 12 000 prodaných aut. K tomuto výsledku máme již dobře nakročeno. Po dorovnání loňských výsledků na 9 185 aut jsme v tomto měsíci prodali již dalších 721 zánovních vozů. V současnosti jsme tak na čísle 9 906. Další prostor k růstu vidím v zavádění inovací v oblasti prodeje, služeb a nových projektů, které pro nás vyvíjí inovační laboratoř AuresLab a v Mototechně je testujeme. Věřím, že tento přístup nám pomůže v roce 2019 dosáhnout minimálně stejného nárůstu jako letos, a v případě pokračujících příznivých ekonomických podmínek prodeje ještě zvýšit,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka společnosti AURES Holdings, pod kterou spadá značka Mototechna. Ve srovnání s rokem 2013 plánuje Mototechna v České republice a na Slovensku prodat v letošním roce až o 160 % zánovních aut víc.

Nejprodávanějším modelem zánovních aut v Mototechně u nás je Škoda Fabia, kterou následuje Škoda Rapid a Hyundai i30. Ve srovnání s loňským rokem nedošlo na prvních třech příčkách k žádné změně. Nadále roste zájem převážně o SUV a MPV na úkor hatchbacků a sedanů. Oblíbené jsou také vozy ve verzi kombi, které si drží třetí pozici. V případě zánovních automobilů motoristi preferují nejvíce manuální převodovku (81 %) a provedení v benzínu (74 %). Zájem o naftová vozidla klesá na úkor alternativních paliv, která se těší stále větší oblibě.

TOP 10 nejprodávanějších zánovních aut

2018

2017

1.

Škoda Fabia

1.

Škoda Fabia

2.

Škoda Rapid

2.

Škoda Rapid

3.

Hyundai i30

3.

Hyundai i30

4.

Škoda Octavia

4.

Škoda Octavia

5.

Dacia Duster

5.

Škoda Yeti

6.

Škoda Yeti

6.

Dacia Duster

7.

VW Golf

7.

Kia Ceed

8.

Hyundai ix20

8.

Kia Sportage

9.

Kia Sportage

9.

Hyundai i20

10.

Kia Ceed

10.

Nissan Juke 

 

Mototechna

Pod obnovenou značku Mototechna skupina AURES Holdings (dříve AAA AUTO) soustředila prodej zánovních vozů. Značka se během pěti let s nabídkou více než 1000 vozů dvaceti značek stala největším prodejcem zánovních aut v České republice. Vozy z Mototechny jsou v nabídce všech 22 poboček skupiny v České republice a čtrnácti na Slovensku. Za dobu své obnovené existence prodala Mototechna již na 48 000 vozů. Celá skupina AURES Holdings ročně pod značkami Mototechna, AAA AUTO a 1.auto Diskont zobchoduje přes 75 000 vozů v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčku Czech TOP 100. Skupinu AURES Holdings, která letos slaví 26 let existence, vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – HET ligy.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY