3M představilo filtrační polomasku 3M™ Aura™ 9300+Gen3

16 Října 2018
Zdravotnictví
Technologická společnost 3M představila nový model respirátoru Aura 9300+. V pořadí již třetí generace filtračních polomasek Aura klade nekompromisní důraz na bezpečnost...

Praha, 16. října 2018 — (PREKON) —​​​​​​​ Technologická společnost 3M představila nový model respirátoru Aura 9300+. V pořadí již třetí generace filtračních polomasek Aura klade nekompromisní důraz na bezpečnost, je příjemnější na nošení a lépe se v ní dýchá.  

Ti, kdo pracují v prašném prostředí, by měli používat respirátor automaticky. Dýchací cesty je ale potřeba chránit třeba i v čistých laboratořích, kde nebezpečí mikročástic není na první pohled vidět. Technologická společnost 3M proto vyvinula nový model populární filtrační polomasky Aura, která klade důraz především na bezpečnost, uživatelé se ovšem mohou spolehnout také na komfortní nošení. Díky inovovanému filtračnímu materiálu a většímu ventilku, který se při výdechu ještě snadněji otevírá, je nošení respirátoru ještě pohodlnější.

Jednou z hlavních výhod nové generace filtračních polomasek 3M z řady 9300 je konstrukce složená ze třech panelů a velmi měkkým lemováním. Maska se pohodlně nosí a umožňuje snadnou komunikaci. Vhodná je proto i pro delší práci,“ doplnil Jan Pavliš, Senior aplikační inženýr ze společnosti 3M.

Pomocí třídílného inovativního designu padne respirátor na širokou škálu tvarů a velikostí obličeje. Horní panel s nízkým profilem, zakřivený podle obrysu nosu a očí, nebrání výhledu, je kompatibilní s brýlemi 3M a jeho reliéfní povrch snižuje jejich zamlžování. Měkký pěnový materiál a hladká vnitřní krycí vrstva zajišťuje, že maska netlačí ani při dlouhodobém používání. Vybavena je také odolnými flexibilními páskami. Ty masku drží pevně a bezpečně na obličeji, ale zároveň na hlavě a na krku netlačí a jsou pohodlné pro nošení. Jejich různá barevnost značí, jakou míru ochrany masky poskytují.

Nová generace masek Aura vyniká také novým ventilkem Cool Flow, který mnohem citlivěji reaguje na výdechy a zůstává déle otevřený. Zlepšená termoregulace v masce zvyšuje uživatelský komfort a umožňuje respirátor použít i ve vlhkých prostředích s vyšší teplotou. Lepší proudění vzduchu do respirátoru je zajištěno technologií AEM, která poskytuje stejný stupeň ochrany za využití menšího počtu vláken.  Oproti ostatním respirátorům je dýchání při využití technologie AEM mnohem snazší.

Velmi užitečné je barevné kódování nových oplétaných náhlavních pásek, aby uživateli snadno indikovaly úroveň poskytované ochrany respirátoru (žlutá pro FFP1, modrá pro FFP2 a červená pro FFP3). 

 

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.cz.

 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY