Termokamera IRC-110-EUR pro bezkontaktní měření

firma: FLUKE
14 Srpna 2018
Elektro
Nová Beha-Amprobe IRC-110-EUR umožňuje bezdotykové měření teploty a rychlou identifikaci teplotních problémů v elektrických rozvodech, budovách, motorech, automobilových aplikacích nebo zařízeních HVAC. Beha-Amprobe je součástí společnosti Fluke.

Praha, 14. srpna 2018 — (PREKON) — Z analýzy teplotního profilu specialisté zjistí nejen úniky tepla, ale i závady na elektroinstalaci, elektrických zařízeních nebo nedostatky v konstrukci a izolaci domu, které snižují energetickou úspornost.

Přístroj je vybaven funkcí point-and-shoot, díky které mají technici okamžitě k dispozici vizuální obraz tepelné mapy s funkcí měření teploty ve středu bodu. Bezdotykově termokamera změří teploty v rozsahu hodnot -10 °C až +500 °C. Spektrální rozsah kamery je 8 µm až 14 µm, udává rozsah vlnových délek, v němž termokamera zaznamenává infračervené záření. Optické rozlišení obrazovky je 128x160 pixelů. Každý pixel detektoru představuje teplotní bod, který je na displeji zobrazen v barevném provedení. Pro přesnou analýzu má termokamera k dispozici tři rozdílné palety barev (stupně šedi, horké železo a duhovou).

Bezdotykové měření teploty je skvělé při zjišťování účinnosti budov i průmyslové údržbě, ale každý technik by měl vzít v úvahu i faktory, které mohou měření ovlivnit. Při měření v exteriéru je ideální venkovní teplota kolem bodu mrazu a zataženo. V interiéru by se měly eliminovat jiné zdroje tepla, jako radiátory a měřit v co nejustálenějších podmínkách.

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů a softwaru pro měření a monitorování stavu. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, opravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo provádějí kalibraci.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY