Bell Helicopter historicky prvním výrobcem vrtulníků na veletrhu spotřební elektroniky CES

17 Ledna 2018
Doprava
Výrobce pokročilých technologií a inovátor na poli letectví Bell Helicopter představil exkluzivní design a zkušenosti s leteckým taxi...

Praha, 17. ledna 2018 – (PREKON) – Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), představila na CES 2018 svůj design kabiny pro air taxi s plně integrovaným uživatelským zážitkem. Kabina pro čtyři cestující demonstruje pohled společnosti Bell Helicopter na letouny zajišťující lety tzv. na zavolání. Studie pracuje se zkušenostmi lidí, kteří se podílejí na vývoji vozidel, a využívá těchto poznatků pro potřeby městského leteckého taxi.

„Bell Helicopter vyvíjí technologie dotýkající se současných limitů vertikálního letu a hledá cesty, jak může tradiční pojetí letectví přispět k řešení problémů v reálném světě,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Bell Helicopter Mitch Snyder, „budoucnost městských leteckých taxíků je blíže, než si většina lidí uvědomuje. Věříme v pozitivní dopad našeho návrhu na řešení problémů s dopravou ve velkých metropolích po celém světě.“

Na první pohled upoutá v leteckém taxi společnosti Bell Helicopter precizně vytvořený interiér, který dokazuje dlouholetou zkušenost v naplňování potřeb zákazníka a pozornost k detailu. Cestující se mohou připojit do plně integrovaného řídicího centra letounu, kde budou schopni sledovat zprávy ze světa, uspořádat video konferenční hovor, sdílet dokumenty s dalšími cestujícími nebo se jednoduše odpojit od hlučného světa a poslouchat hudbu v pohodlném a příjemném prostoru.

Během veletrhu si účastníci mohli vyzkoušet také simulátor rozšířené reality uvnitř kabiny s výběrem zajímavých scénářů, od exkluzivního přistání na červeném koberci až po několik denních či nočních cest v různých světových městech. Projekt leteckého taxi společnosti Bell se inspiroval především lidmi, pro něž bude tato služba prospěšná – chce přiblížit rodiny a jejich členy, přátele i firmy postupným snižováním průměrného času, který musí nyní strávit v autě.

„Letecké taxi není nová koncepce – Bell Helicopter po celá desetiletí zajišťuje pohyb lidí nad městskou krajinou," dodal Snyder, „pracujeme se zkušenostmi cestujících a snažíme se je sdílet s veřejností. Bell pokračuje ve vývoji nového designu leteckých taxíků s cílem poskytovat bezpečnou a spolehlivou dopravu do celého světa." 

 

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell Helicopter slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems.

 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY