Pražská společnost S.O.S. – Dekorace zvítězila v mezinárodních anketách o nejlepší výzdobu vánočních trhů

10 Ledna 2018
Ostatní
Výzdoba vánočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze od společnosti S.O.S. – Dekorace získala první místo v anketě amerického časopisu Travel U.S. News & World Report v kategorii Nejlepší destinace pro vánoční dovolenou..

Praha, 10. ledna 2018 – (PREKON) – Výzdoba vánočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze od společnosti S.O.S. – Dekorace získala první místo v anketě amerického časopisu Travel U.S. News & World Report v kategorii Nejlepší destinace pro vánoční dovolenou, která byla vyhlášena za rok 2017. Dalším významným oceněním bylo vítězství v anketě TOP 15 nejlepších vánočních trhů, kterou uspořádal prestižní deník The Telegraph.

Společnost S.O.S. – Dekorace v loňském roce poprvé vyzkoušela nový koncept vánočních trhů. Ve výzdobě trhů na pražském Staroměstském náměstí se prolínají prvky z dob panovníků Karla IV. a Rudolfa II., ale také z díla rabiho Löwa a spisovatele Franze Kafky. Vánoční trhy se tak stávají nejen krásnou ozdobou Prahy, ale zároveň představí jejím návštěvníkům i část historie tohoto města.

Cílem společnosti S.O.S. – Dekorace pro rok 2018 je vizuálně propojit výzdobu hlavních náměstí v centru Prahy. „Každý rok navštěvujeme evropské metropole, abychom porovnali naši práci s konkurencí. A musíme přiznat, že s objemem výzdoby jsme opravdu pozadu. Proto se už několik let snažíme zažehnout projekt Vánoční Prahy, který by si naše krásná metropole zasloužila. Jedná se o propojení významných míst v centru města. Pro rok 2018 jsme jako nosný prvek vybrali obří kouli. Tento tradiční symbol jsme proměnili v malířské plátno, které ponese příběhy naší bohaté historie. Během procházky Prahou se tak můžete setkat s Karlem IV, Janem Husem, ale také Janem Werichem nebo Jaroslavem Seifertem,“ říká Jakub Olbert, majitel společnosti S.O.S. – Dekorace.

O výzdobu trhů na Staroměstském náměstí se společnost S.O.S. – Dekorace stará od roku 2006, kdy přišla s nápadem, že se bude vánoční strom rozsvěcet na etapy za zvuku hudby. V dalším roce byly vánoční trhy v centru Prahy vyhlášeny za čtvrté nejkrásnější v Evropě. Za nejkrásnější vánoční destinaci na světě byla Praha vyhlášena v roce 2016 americkým deníkem USA Today a několika prestižními britskými deníky.

 

Pro informaci:

Společnost S.O.S. – Dekorace (název je odvozen z prvních písmen v příjmeních zakladatelů) byla založena v roce 1996 a zabývá se navrhováním výzdob a dekorací pro velké podniky a události, a také pro filmový průmysl. Její portfolio zahrnuje projekty na výzdobu měst, velkých obchodních center, výstavních a jiných komerčních akcí a veřejných institucí po celém světě.

Za svou činnost společnost sbírá různá světová ocenění. Například v roce 2015 na mezinárodní soutěži ve sváteční, vánoční a novoroční výzdobě, která proběhla v Moskvě, získala druhé místo ve třech kategoriích za vánoční trhy na pražském Staroměstském náměstí, za výzdobu obchodní galerie Atlantis le Centre ve Francii a za Zázračný stromeček v obchodním centru Karneval v ruském Jekatěrinburgu.

V roce 2016 získal projekt společnosti první místo v anketě amerického deníku Today za výzdobu Staroměstského náměstí v Praze v kategorii „Nejlepší místo k oslavě Vánoc a Nového roku“.

V roce 2016 společnost S.O.S. - Dekorace vstoupila do Guinnessovy knihy rekordů s následujícími projekty:

∙ Nejdelší dekorace v podobě mašle (312 m), jejíž stuhy zdobily celý obvod obchodního centra v Novosibirsku. Velikost samotné mašle byla 9,4 x  8,5 metru;

∙ Největší hokejový puk (ø 230 cm) zdobí stadion v německém městě Mannheim;

∙ Největší láhev vína, jejíž výška byla 4,15 m. Byla naplněna 2 700 litry červeného vína a poslána do Švýcarska;

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY