Rok 2017 ve znamení vstupu na nové trhy a představování novinek

13 Prosince 2017
Doprava
Společnost ZETOR TRACTORS a. s. má za sebou další náročný rok, kdy v silné konkurenci výrobců zemědělské technicky hájila své pozice...

Brno, 12. prosince 2017 – (PREKON) – Společnost ZETOR TRACTORS a. s. má za sebou další náročný rok, kdy v silné konkurenci výrobců zemědělské technicky hájila své pozice. Podařilo se jí naplňovat dílčí cíle, vstoupila např. na nové trhy, jako jsou Zambie, Keňa, Filipíny, Uzbekistán a další. Díky partnerovi KEMP se ZETORU také daří pronikat na ruský trh, v letech 2018–2022 má do Ruska dodat až 6 tisíc sad traktorů modelové řady FORTERRA. Na veletrhu Agritechnica ZETOR zaujal nejen odbornou veřejnost, ale i novináře, představil zde novinky produktového portfolia – nový design modelové řady MAJOR HS a nové modely HORTUS a UTILIX.

Náročným, ale velice úspěšným, projektem byl veletrh Agritechnica 2017, který se koná jednou za dva roky v německém Hannoveru. Značka zde prezentovala pět svých nejnovějších traktorů – MAJOR HS v novém designu, úspěch a zájem sklidily také nové traktory HORTUS, UTILIX a modernizované FORTERRA a PROXIMA. Zájem o ZETOR projevila i řada potenciálních distributorů ze zemí Afriky, Jižní Ameriky a Asie, se kterými zástupci společnosti jednali o možnosti navázat spolupráci. Na stánku ZETOR SYSTEM si zájemci mohli prohlédnout motory a převodovky, které ZETOR pro svou produkci traktorů sám vyvíjí a vyrábí. I zde probíhala jednání se zájemci a odběrateli komponentů.

Už počátkem října byla podepsána na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně první dohoda mezi ZETOREM a ruským partnerem KEMP na dodávku 450 sad traktorů do Ruska v roce 2018. Podpisem nového dokumentu při příležitosti listopadové podnikatelské mise prezidenta Zemana a zástupců českých firem v Rusku se vzájemná spolupráce ještě prohloubila, jak v délce trvání kontraktu, tak i v objemech dodávek komponentů. Ruský partner odebere v následujících čtyřech letech až 6000 sad modelových řad traktorů a motorů ZETOR. Finanční objem spolupráce je odhadován do výše 550 milionů eur. „Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti Ruska. Těší nás, že ruský partner je s našimi produkty a službami spokojen a vzájemně nacházíme i nadále prostor pro prohlubování spolupráce,“ vyjádřil se ke spolupráci David Kollhammer, ředitel Úseku strategie ZETOR TRACTORS a.s.

Z pohledu obchodní strategie se ZETORU podařilo vstoupit na řadu nových trhů, mezi které patří Zambie, Keňa, Filipíny, Uzbekistán a další. Aktuálně ZETOR působí v 57 zemí světa. I v budoucích letech bude pokračovat expanze na nové trhy. Pozornost nyní ZETOR upírá zejména na Austrálii a Nový Zéland, východní Afriku, Blízký východ a další.

I v příštích letech ZETOR plánuje další rozvoj, především v oblasti rozšiřování výroby a exportu. Z toho důvodu byl zvolen novým výkonným ředitelem ZETOR TRACTORS a.s. Marián Lipovský, dlouholetý ředitel Provozního úseku ve společnosti. Martin Blaškovič zůstává i nadále předsedou představenstva ZETOR TRACTORS a.s. „Jmenování do funkce výkonného ředitele vnímám jako velikou čest a příležitost. Jsem si plně vědom rozsahu a zodpovědnosti svěřeného úkolu a věřím, že v nové pozici obstojím a ZETOR povedu správným směrem. Dlouhodobým cílem společnosti je posílení pozic na domácím trhu i v zahraničí, rozvoj produktové nabídky a zkvalitňování nabízených služeb. V tomto směru budeme i nadále pokračovat,“ říká o svém zvolení Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.  

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává cca 750 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje šest modelové řady traktorů (UTILIX, HORTUS, MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se další rozšíření modelových řad. Na veletrhu AGRITECHNICA 2017 společnost představila první modelovou řadu MAJOR v novém ZETOR designu. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY