MIBCON je spoluzakladatelem start-upu zaměřeného na internet věcí

firma: MIBCON
12 Prosince 2017
Informační technologie
Digitální transformace prostupuje stále více oblastmi podnikání i běžných lidských činností...

Praha, 12. prosince 2017 – (PREKON) – Digitální transformace prostupuje stále více oblastmi podnikání i běžných lidských činností. Pro obor informačních technologií to znamená řadu nových výzev. A právě na ty se zaměří nově založená společnost 33A+, jejímž je MIBCON spoluzakladatelem a menšinovým vlastníkem.

„Vstupem do 33A+ posilujeme naše know-how v oblasti internetu věcí (IoT) a digitální transformace firem, kde v dalších letech předpokládáme významný nárůst požadavků na řešení konkrétních problémů,“ říká Jan Holík, předseda představenstva a šéf business developmentu společnosti MIBCON.

Na projektu 33A+ se bude MIBCON společně podílet se skupinou Armex Group a Zdeňkem Havelkou, který působí jako digitální architekt specializující se na využívání nejnovějších ICT trendů.

Digitalizace výrobních, obchodních činností, ale i běžného života, se označuje jako Průmysl 4.0, nebo-li čtvrtá průmyslová revoluce. Hlavní roli v ní hrají chytrá zařízení připojená na internet.

„Změna nemusí být hned na první pohled vidět, na jejím konci však bude nová kvalita života a jiný způsob podnikání,“ říká Zdeněk Havelka, který je zároveň jednatelem nově vzniklého start-upu.

Společnost 33A+ se podle něj nyní primárně zaměří na výzkum a vývoj, který bude využívat technologii SAP Cloud Platform a SAP Leonardo. Právě v této oblasti vidí svou roli MIBCON, který je jeden z nejvýznamnějších tuzemských partnerů společnosti SAP.

„Vydáváme se na cestu k velkému cíli po malých krocích. Jsme teprve na začátku. Statistiky ukazují, že více než polovina IoT iniciativ ve firmách zůstává ve fázi záměru, a více než polovina manažerů uvádí, že digitální transformace je mnohem těžší, než původně očekávali. Nestačí totiž jen zavést systémy, je třeba změnit myšlení celé firmy, respektive jejích lidí. 33A+ i nás tak čeká těžká, ale zároveň hodně zajímavá práce. Těšíme se na to,“ dodává Jan Holík.

 

O MIBCON a.s.

MIBCON je jedna z nejvýznamnějších českých poradenských společností v oblasti podnikových IT řešení a na trhu působí již více než 20 let. Vyvíjí vlastní produkty, nabízí služby a implementace v oblasti podnikových řešení postavených na platformě SAP, zákazníkům pomáhá v optimalizaci procesů i využití jejich dat. V oblasti e-commerce pracuje pro řadu významných českých i zahraničních subjektů. MIBCON má již řadu let status platinového partnera SAP. Kromě technických řešení umí pro své klienty vyhledat a doporučit vhodné cesty dalšího rozvoje i vhodné nástroje pro řešení jejich problémů. Společnost klade důraz na vyvážení pracovního a soukromého života svých zaměstnanců, nebo pozitivní vztah k životnímu prostředí – důkazem je například ocenění Cyklozaměstnavatel roku.

MIBCON a.s. má podíly v několika dceřiných firmách: slovenské pobočce MIBCON SK s.r.o., tvůrci webových řešení Designeo Creative, s.r.o., společnosti Greensoft s.r.o. specializované na IT systémy výrobních a projektově řízených firem, dále v MIBCON NDC, s.r.o., zaměřené na zahraniční expanzi, a nově menšinový podíl v sturtupu 33A+, s.r.o.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY