Česká společnost S.O.S. Dekorace vytvořila Zázračný stromeček pro Obchodní centrum Karneval (Jekatěrinburg)

23 Listopadu 2017
Ostatní
V jednom z největších obchodních a zábavních center Jekatěrinburgu “Karneval” proběhly 22. listopadu 2017 oslavy věnované blížícímu se Silvestru.

Praha, 23. listopadu 2017 – (PREKON) – Hlavní událostí bylo odhalení pohádkového Zázračného stromečku, který vyrobila a do Jekatěrinburgu dopravila česká společnost S.O.S. Dekorace. Odhalení Zázračného stromečku proběhlo v předvečer návštěvy prezidenta České republiky Miloše Zemana v Jekatěrinburgu.

„Základním konceptem našeho stromu je příprava lesní zvěře na Nový rok - všechna zvířata spolu přátelsky žijí v pohádkovém stromě. Každé z pater stromu náleží rodině daného druhu zvěře (ptáci, zajíci, veverky, lišky, medvědi). V prvním patře stromu je pokoj Dědy Mráze, v němž se návštěvníci mohou vyfotit, převyprávět básničku pohádkovému Dědovi Mrázovi a dostat od něj dárek. V každém patře najdete osvětlená okna a dveře, všichni pohádkoví obyvatelé kouzelného stromu si navzájem dávají dárky,“ - uvádí komerční ředitel obchodního centra Karneval, Eduard Artěmjev.

Výška stromu přesahuje 14 metrů a hmotnost 4 tuny. Strom se otáčí kolem své osy, má program pro automatické nastavení otáčení, osvětlení a ozvučení. Postavy zvířátek na stromu se pohybují a zpívají písně a koledy.

„Zázračný stromeček je z technického hlediska dosti složitým výtvorem, například výzdoba byla navržena tak, aby umožňovala každoroční obměnu. Všechny jednotlivé funkce stromu je možné zapínat a vypínat, stejně tak všechny ozdoby,“ - doplňuje majitel a ředitel společnosti S.O.S. Dekorace, Jakub Olbert.

Příprava projektu Zázračného stromečku zabrala zhruba tři roky, přičemž společnost S.O.S. Dekorace zajišťovala všechny související služby, od vytvoření návrhu až po konstrukci a stavbu jak samotného stromu, tak i zvířat, dopravu stromu do Jekatěrinburgu a montáž v obchodním centru Karneval.

„Dodavatele vánočního stromu, který se stane darem obchodního centra Karneval pro obyvatele Jekatěrinburgu, jsme vybírali velmi pečlivě. Společnost S.O.S. Dekorace nám nejenom představila zajímavý koncept, ale také nabídla celou realizaci a zvládla ji dovést do úspěšného konce. Zázračný stromeček bude naše občany těšit po celou dobu novoročních svátků,” - uvedl Eduard Artěmjev.

Zázračný stromeček již získal řadu vysokých odborných hodnocení a ocenění: jeho návrh v roce 2015 skončil na druhém místě v moskevské soutěži Novoroční a sváteční design: 100 dní do Nového roku v kategorii Design vánočního prvku: vánoční stromeček”.

 

Reference:

S.O.S. Dekorace s.r.o.

V roce 1996 založená společnost S.O.S. Dekorace (základem názvu jsou první písmena příjmení všech zakladatelů společnosti) navrhuje, staví a instaluje dekorace a výzdobu pro významné události, včetně kinematografie. Portfolio společnosti obsahuje projekty dekorací měst, obchodních center, výstav a dalších komerčních a veřejných objektů po celém světě.

V roce 2016 společnost vstoupila na ruský trh otevřením pobočky v Petrohradu. Největšími projekty společnosti na území Ruské federace jsou dekorace obchodního centra Červené náměstí v Krasnodarsku, hlavního atria obchodního centra Monpasie v Petrohradu, obchodního centra Teplý Stan, obchodního centra MEGA Novosibirsk a také další projekty v Krasnodarsku.

V roce 2016 projekt společnosti na výzdobu Staroměstského náměstí v Praze vyhrál světový veřejný průzkum v nominaci Nejlepší trendy pro oslavení Vánoc a Nového roku vyhlášený americkým nakladatelství US Today.

V mezinárodní soutěži svátečních a novoročních dekorací konané v Moskvě v roce 2015 společnost zaujala druhé místo ve třech nominacích:

  • Nejlepší městská dekorace s projektem Staroměstské náměstí
  • Dekorace interiérů obchodních center s projektem Francie Atlantis
  • Design novoročního prvku: vánoční stromek s projektem Zázračný stromeček

 

Světové rekordy

V roce 2016 byla společnost S.O.S. Dekorace zapsána do Guinessovy knihy rekordů:

 

  • Nejdelší dekorace v podobě stuhy s mašlí (312 m), která zdobila celý obvod obchodního centra ve městě Novosibirsk. Rozměry mašle - 9,4x8,5 metrů
  • Největší hokejový puk (průměr 230 cm), který zdobí stadion v německém městě Mannheim
  • Největší lahev vína, s výškou 4,15 m. Byla naplněna 2 700 litry červeného vína a poslána do Švýcarska

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY