Skupina PLAURUM představila svou vizi vývoje trhu s drahými kovy na pražském semináři IPMI

firma: SAFINA, a.s.
23 Listopadu 2017
Ostatní
Ve dnech 13. – 14. listopadu 2017 proběhl v Praze seminář mezinárodního sdružení International Precious Metals Institute (IPMI) věnovaný budoucnosti evropského trhu s drahými kovy...

Praha, 23. listopadu 2017 – (PREKON) – Ve dnech 13. – 14. listopadu 2017 proběhl v Praze seminář mezinárodního sdružení International Precious Metals Institute (IPMI) věnovaný budoucnosti evropského trhu s drahými kovy. Odborníci z celého světa diskutovali o změnách na trhu s drahými kovy, o nových technologiích pro jejich zpracování a o inovativních produktech.

Mezi účastníky semináře je i mezinárodní skupina PLAURUM, jejíž součástí je český zpracovatel drahých kovů SAFINA, a. s. Za skupinu PLARUMU představil pohled na budoucí vývoj odvětví Denis Borovkov, generální ředitel společnosti Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM, člen skupiny PLAURUM) a místopředseda představenstva společnosti SAFINA, a. s.

„Soustředíme se především na ochranu a zvyšování hodnoty našich konečných produktů. Snažíme se diverzifikovat náš výrobní program a soustředit na speciální výrobky, jako jsou lékařské aplikace drahých kovů a recyklace použitých katalyzátorů. Naši budoucnost vidíme velmi jasně tak, že budeme společně se společností SAFINA vyvíjet nové produkty a služby a rozvíjet své aktivity na nových trzích, například v USA a v Číně,“ řekl Borovkov.

„Tento seminář je věnován především kovům platinové skupiny, které jsou v současnosti nejdůležitější z hlediska průmyslu. Hlavním tahounem jejich průmyslového použití je automobilový průmysl, tedy produkce katalyzátorů s cílem redukovat znečištění ovzduší,“ dodal Borovkov.

Na trhu s drahými kovy panuje z pohledu mezinárodní spolupráce specifická situace. Borovkov ji popisuje: „Můžeme říci, že všichni naši konkurenti jsou zároveň naši partneři, protože jde o velmi uzavřený svět. Navzájem se velice dobře známe a spolupracujeme, vzájemně si dodáváme polotovary i konečné produkty. Zároveň tedy soutěžíme i spolupracujeme. Proto se také takto scházíme a sdílíme své postoje a předpovědi budoucího vývoje. Pro nás je nejdůležitější partnerství s firmou SAFINA, s níž pracujeme jako se sesterskou společností, abychom se navzájem podporovali, neustále sdílíme technologie a společně rosteme.“

V rámci semináře proběhla technická exkurze do podniku SAFINA, a.s., který sídlí ve Vestci u Prahy. Účastníci semináře měli možnost prohlédnout si halu, v níž probíhá výroba naprašovacích targetů pro architektonické sklo. Pro návštěvníky byla v hale připravena expozice vzorků produkce skupiny PLAURUM a vyslechli si prezentace pracovníků společností SAFINA, a.s., a EZ OCM o jednotlivých produktech.

Dále návštěvníci shlédli videa představující činnost skupiny PLAURUM a novou aplikaci pro virtuální prohlídku výrobních hal skupiny. Zájemci se pomocí aplikace mohou seznámit s produkcí společnosti i s tím, jak probíhá její výroba.

Generální ředitel společnosti SAFINA, a.s., Petr Koutský, řekl, že podobné schůzky jsou velmi důležité pro rozvoj vztahů s dodavateli surovin a odběrateli produkce skupiny. „Někteří z účastníků dnešní odborné exkurze již náš podnik navštívili, ale pro většinu to byla první příležitost seznámit se s naším podnikem. Pro nás je důležité, že odborníci, kteří působí v oblasti zpracování drahých kovů, mohli na vlastní oči vidět a zhodnotit úroveň naší výroby.“

 

Pro informaci:

SAFINA, A.S. patří ve střední a východní Evropě k lídrům v oblasti zpracování ušlechtilých kovů. Klíčovým oborem společnosti je nákup materiálů a různých typů surovin obsahujících vzácné a barevné kovy, jejich zpracování a výroba širokého sortimentu produkce obsahující zlato, stříbro a kovy platinové skupiny. V současnosti společnost rozšiřuje svou přítomnost na evropském trhu, ale svou obchodní činnost rozvíjí také v Rusku, Severní Americe a Asii. Od roku 2016 patří Safina do globální skupiny Plaurum.

Skupina Plaurum sdružuje výrobní podniky v Rusku (EZOCM, UZCHR, UZCHP), ve střední Evropě (SAFINA, A.S.), ve Spojených státech (Safina Materials), v Číně (Yantai Guodasafina High-tech Environmental Refinery CO., Ltd.) a obchodní zastoupení v USA, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Kyrgyzstánu. Základním oborem činnosti skupiny je zpracování minerálních surovin obsahujících vzácné kovy, recyklace materiálů s obsahem drahých kovů a výroba čistých materiálů, slitin a produktů z drahých kovů pro další průmyslové použití. Dále poskytuje služby v oblasti výrobních linek pro zpracování a rafinaci drahých kovů., vyvíjí nové technologie, materiály a produkty, analyzuje různé druhy surovin a materiálů obsahujících vzácné kovy a rozvíjí své kompetence a sortiment služeb v oblasti zpracování drahých a barevných kovů. 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY