Společnosti ze skupiny PLAURUM v USA představily nová řešení pro výrobu a dodávky katalytických systémů

27 Října 2017
Ostatní
Americká firma Safina Materials, dceřiná společnost české společnosti SAFINA a.s., společně s ruskou společností Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM, oba podniky patří do skupiny PLAURUM) představila na konferenci ANNA-2017...

Praha, 27. října 2017 – (PREKON) – Americká firma Safina Materials, dceřiná společnost české společnosti SAFINA a.s., společně s ruskou společností Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM, oba podniky patří do skupiny PLAURUM) představila na konferenci ANNA-2017 (Ammonia Nitrate-Nitric Acid) ve Spojených státech společné projekty v oblasti výroby a dodávek katalytických systémů pro přední světové výrobce dusíku.

Konference ANNA-2017 probíhala ve městě Austin v Texasu od 1. do 6. října 2017 a zúčastnilo se jí několik set velkých firem, které jednak vyrábějí nebo používají kyselinu dusičnou, dusíkatá hnojiva a dusičnany a také se zabývají vývozem těchto produktů ze Spojených států, Kanady, Ruska, Asie, Evropy a Blízkého východu. Skupinu PLAURUM na konferenci zastupoval Stuart Bestrom, ředitel pro obchodní rozvoj společnosti Safina Materials. Na stánku skupiny PLAURUM byly návštěvníkům prezentovány katalytické systémy vyráběné podnikem EZ OCM a služby společnosti SAFINA a.s. a jejích dceřiných firem v oblasti údržby těchto zařízení.

Díky tomu, že společnosti SAFINA a.s. a EZ OCM jsou sdruženy do jedné skupiny, mohou společně nabízet velmi konkurenceschopná technická řešení. Zkušenosti podniku EZ OCM s výrobou a dodávkami katalytických systémů a kompetence společnosti SAFINA a.s. při jejich čištění, během něhož se získává platina, představují komplexní služby v dodávce, čištění a přepracování katalytických systémů.

„Nabídka skupiny PLAURUM odpovídá posledním trendům vývoje světového trhu s dodávkami katalytických systémů. Podobné služby na klíč jsou dnes široce žádány jak ve Spojených státech, tak i ve všech ostatních zemích světa, kde se rozvíjí průmysl v oblasti výroby a zpracování dusíku,“ řekl Bestrom.

Účast skupiny PLAURUM na konferenci ANNA-2017 se stala jednou z etap realizace strategie skupiny na rozšíření výroby a dodávek produkce s vysokou technologickou náročností a s obsahem kovů platinové skupiny, včetně katalytických systémů, do všech zemí světa.

„V tomto roce byla na konferenci ANNA-2017 představena komplexní řešení skupiny PLAURUM, představili jsme veřejnosti možnosti dodavatele katalytických systémů na světové úrovni. Pro společnost SAFINA a.s. je obchod v oblasti čištění katalytických systémů, během nějž se získává platina, perspektivní trh, který bude nabývat na významu z důvodu klesající těžby tohoto kovu. Společné projekty ruského závodu EZ OCM a společnosti SAFINA a.s. v této oblasti umožňují nabídnout zákazníkovi komplexní řešení, díky čemuž je tato nabídka konkurenceschopná na světovém trhu,“ řekl Denis Borovkov, generální ředitel společnosti AO ¨EZ OCM¨.

Za rok 2017 se společnosti skupiny PLAURUM včetně SAFINA a.s. účastnily všech důležitých ruských a mezinárodních akcí věnovaných výrobě a zpracování dusíku. Kromě konference ANNA-2017 to byly konference Nitrogen + Syngas 2017 v Anglii, konference v Číně, první konference SCIF-2017 v Gruzii věnovaná inovacím ve výrobě umělých hnojiv, konference Infochim v Rusku.

 

Pro informaci:

Skupina Ammonium Nitrate / Nitric Acid Producers Study Group (ANNA) je neformálním uskupením předních světových výrobců kyseliny dusičné a dusičnanů, která byla vytvořena, aby rozvíjela celosvětovou spolupráci v oblasti výroby a zpracování dusíku.

SAFINA a.s. patří ve střední a východní Evropě k lídrům v oblasti zpracování ušlechtilých kovů. Klíčovým oborem společnosti je nákup materiálů a různých typů surovin obsahujících vzácné a barevné kovy, jejich zpracování a výroba širokého sortimentu produkce obsahující zlato, stříbro a kovy platinové skupiny. V současnosti společnost rozšiřuje svou přítomnost na evropském trhu, ale svou obchodní činnost rozvíjí také v Rusku, Severní Americe a Asii. Od roku 2016 patří SAFINA do globální skupiny PLAURUM.

Skupina PLAURUM sdružuje výrobní podniky v Rusku (EZOCM, UZCHR, UZCHP), ve střední Evropě (SAFINA), ve Spojených státech (Safina Materials), v Číně (Yantai Guodasafina High-tech Environmental Refinery CO., Ltd.) a obchodní zastoupení v USA, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Kyrgyzstánu. Základním oborem činnosti skupiny je zpracování minerálních surovin obsahujících vzácné kovy, recyklace materiálů s obsahem drahých kovů a výroba čistých materiálů, slitin a produktů z drahých kovů pro další průmyslové použití. Dále poskytuje služby v oblasti výrobních linek pro zpracování a rafinaci drahých kovů, vyvíjí nové technologie, materiály a produkty, analyzuje různé druhy surovin a materiálů obsahujících vzácné kovy a rozvíjí své kompetence a sortiment služeb v oblasti zpracování drahých a barevných kovů.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY