Rekordy z Brna

18 Října 2017
Ostatní
Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ukázal, o jaké výrobky a zařízení bude v příštím roce největší zájem. Jedničkou je optický třídič z Ruska.

Praha, 18. října 2017 – (PREKON) – Přes 500 unikátních návštěvníků mělo zájem prohlédnout si stánek společnosti Jelínek-Trading, což je rekordní počet. „Za dobu více jak 15 let nepamatuji takovou návštěvnost našeho stánku,“ potvrdil nárůst zájmu zástupce ředitele pro obchod a reprezentaci společnosti Jelínek-Trading Daniel Růčka, který pozval všechny významné zákazníky. Vysoké číslo návštěvníku bylo způsobeno mimo jiné i prozatím největší expozicí firmy v rámci veletrhu. Na příští ročník chystá Jelínek-Trading ještě větší stánek.

Nejoblíbenějším exponátem byl určitě optický třídič SMART SORT od firmy CSort, kterou v Česku a na Slovensku zastupuje právě Jelínek-Trading. K poškození reputace značky stačí jedno špatné balení v obchodě. Optický třídič rozpozná i minimální rozdíly v barvě a tvaru. Pomocí vzduchových trysek oddělí zmetkový materiál od kvalitního. V provozu zůstanou jen kvalitní zrnka kávy, jen bílá rýže, vytřízené sklo.

„Návštěvníci si mohli vyzkoušet a otestovat, jak tento přístroj pracuje s tříděním např. plastové drti, soli, rýže i dalších potravin. Zájem předčil naše očekávání. Ukazuje se, že je to výrobek, který na českém trhu doposud chyběl,“ říká Otto Jelínek, výkonný ředitel společnosti Jelínek-Trading.

Enormní zájem z Turecka

Vedle zástupců českých a slovenských společností navštívilo stánek Jelínek-Trading i mnoho reprezentantů zahraničních firem, např. z Německa, Itálie, Ruska nebo Polska.

„Zaregistrovali jsme, že letos na veletrhu bylo daleko více tureckých firem než v minulosti. Tyto společnosti totiž cítí možnosti, jaké české firmy nabízejí. Předpokládáme, že zájem tureckého průmyslu o tuzemské služby a produkty poroste i v roce 2018,“ informuje Pavel Rosman, jednatel společnosti Jelínek-Trading.

Vedle optického třídiče od firmy CSort byl mezi návštěvníky nějvětší zájem o vlastní výrobky společnosti Jelínek-Trading, jako jsou dopravníky nebo magnetické separátory, potrubí od světového lídra v tomto odvětví, německé firmy Jacob, nebo rotační podavač od holandského giganta VDL. 

 

O firmě JELÍNEK-TRADING:

Zlínská společnost JELÍNEK-TRADING se řadí mezi přední české zpracovatele tříděných plastových odpadů, ze kterých vyrábí kvalitní PP regranuláty a kompaundy. Již více než dvacet let je v České republice největším výrobcem kompostérů z recyklovaného plastu.

JELÍNEK-TRADING se specializuje na odborné poradenství a produkty, které umožňují nejen realizaci moderní výroby, ale také ochranu technologií v různých hospodářských odvětvích a vedou přímo k zajištění nejvyšší kvality výrobků v rámci řízení jakosti podle norem ISO 9001 a ISO 14000. Pro řešení všech typů dopravních cest je určen potrubní stavebnicový systém JACOB, ale i výrobky dalších firem, které JELÍNEK-TRADING zastupuje. Pro účely související s kvalitou jsou na zakázku vyráběny a dodávány vlastní magnetické separátory nebo separátory a detektory kovů MESUTRONIC.

Více informací na: www.jelinek-trading.cz

 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY