Láhev kojenecké vody FROMIN získala ocenění Obal roku 2017

13 Října 2017
Ostatní
Čistá voda v čistém designu – to je láhev kojenecké vody FROMIN, která zaujala odbornou porotu v soutěži Obal roku 2017.

Praha, 13. října 2017 – (PREKON) – Čistá voda v čistém designu – to je láhev kojenecké vody FROMIN, která zaujala odbornou porotu v soutěži Obal roku 2017. Nová láhev zaujala porotu tím, že zvyšuje pocit průzračné čistoty a vody a umožňuje tajemný pohled do vodní hlubiny láhve. 

Cesta vody FROMIN, vody z doby ledové na náš stůl začíná přibližně před 15 000 lety v období horského zalednění severních Čech, kdy začala voda z tajících ledovců prosakovat do podzemí. Voda se zde uchovala do dnešních dob, aniž by byla zasažena negativními následky průmyslu. Kromě toho se vyznačuje nízkou mineralizací a vysokou mikrobiologickou čistotou.

Pro znásobení pocitu, že spotřebitel pije jednu z nejkvalitnějších vod, je voda FROMIN balena do exkluzivních obalů. V minulosti uspěla v soutěži Obal roku s lahví ve tvaru ledové kostky v PET i skleněném provedení a nyní prodejce přichází s novým designem láhve pro kojeneckou vodu, která je určená pro jinou skupinu spotřebitelů než FROMIN, voda z doby ledové.

Láhev „FROMIN kojenecká voda“ byla vytvořena jako jednoduchá láhev pro každodenní praktické použití. Vyznačuje se čistým minimalistickým provedením s několika jasně rozpoznatelnými prvky. Jedním z nich je hmatník, který představuje tvarovou dominantu obalu. Úchopový prostor s elegantně prohnutým logem FROMIN je zapuštěn hluboko do válcového těla láhve z obou stran a usnadňuje tak manipulaci s lahví.

Na výrobu lahve byl použit namodralý PET materiál, který zvyšuje dojem průzračné čistoty vody. Originální průhledný uzávěr plasticky ozdobený logem FROMIN potom umožňuje tajemně pohlédnout do vodní hlubiny lahve. Z pohledu konstrukce láhve byla optimalizována tloušťka stěny s ohledem na průměr a výšku láhve a povahu produktu.

Soutěž Obal roku je určená pro české a zahraniční firmy, které přinášejí zajímavá obalová řešení. Cílem je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Kromě inovativnosti jsou obaly hodnoceny odbornou porotou také z pohledu požadavků uživatelů, ochrany produktu, dopadu na životní prostředí, marketingu i legislativy.

Letos se do soutěže Obal roku přihlásilo 99 obalů, což je o 14 více než v loňském roce. Soutěž pořádá Obalový institut SYBA.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY