ZETOR prohlubuje spolupráci s významným ruským partnerem KEMP

13 Října 2017
Doprava
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně došlo k dalšímu významnému úspěchu ZETORU TRACTORS a.s., když společnost podepsala memorandum o spolupráci s firmou Kovrov Electromechanical Plant.

Brno, 13. 10. 2017 – (PREKON) – Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně došlo k dalšímu významnému úspěchu ZETORU TRACTORS a.s., když společnost podepsala memorandum o spolupráci s firmou Kovrov Electromechanical Plant (KEMP). Podepsáním dokumentu obě společnosti stvrdily zájem prohlubovat kooperaci, která se týká dodávek sad komponentů a motorů. Zároveň dnes došlo k podpisu smlouvy, na základě které ZETOR TRACTOR a.s. dodá v příštím roce do Ruska 450 sad traktorů.

Podpisem memoranda obě společnosti potvrdily záměr prohlubovat vzájemnou spolupráci v dodávkách komponentů a pohonných jednotek ruskému partnerovi. Navíc došlo k podpisu smlouvy na odběr komponentů pro traktory montované v Rusku a nabízené zákazníkům na trhu pod označením ZETOR ANT. Společnost KEMP odebere v příštím roce 450 sad traktorů odpovídajících technické specifikaci FORTERRA 135. Dodávka komponentů bude částečně lokalizována, kdy do Ruska bude dodávána jen část dílů, ze kterých se stroj skládá, a zbývající komponenty si ruský partner bude kontrahovat samostatně. Sady budou nově bez závaží a kol, předmětem zakázky zůstávají motory, převodovky, hydraulika, nápravy a kabina, tedy klíčové komponenty stroje.

„Jsme potěšeni, že se spolupráce s ruským partnerem prohlubuje. Podepsání memoranda vnímáme jako významný milník v dějinách značky a posílení pozic na klíčovém trhu, kterým Rusko bezesporu je. Před několika měsíci jsme oznámili navázání spolupráce s firmou KEMP a během roku do Ruska dodali přes 100 sad traktorů FORTERRA 135. Nyní můžeme potvrdit, že se spolupráce úspěšně rozvíjí a ruský partner navyšuje objem odebraných komponentů. ZETOR je vnímán jako značka zemědělských traktorů, specializujeme se však i na navazování tzv. OEM spolupráce, kdy našim partnerům jsme schopni dodávat traktory v nezkompletovaném stavu, případně jen vybrané komponenty strojů, příkladem je právě spolupráce s KEMP,” říká David Kollhammer, ředitel Úseku pro strategii ZETOR TRACTORS a.s.

Memorandum se dále týká i záměru spolupracovat v oblasti dodávek pohonných jednotek ZETOR. Společnost KEMP plánuje uvést na trh traktor o výkonu 50 koní, který by využíval motor ZETOR a ruský partner předpokládá uplatnění dalších motorů i mimo agrární segment.

K podpisu memoranda došlo u příležitosti zahájení Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně na stánku Vladimirské oblasti, kde vystavuje i společnost KEMP. Slavnostního aktu se zúčastnila gubernátorka Vladimirské oblasti Světlana Orlova, velvyslanec Ruské federace v ČR Alexander Vladimirovich Zmeyevskiy a další.

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává okolo 750 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje čtyři modelové řady traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se rozšíření na šest modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY