Stopy ZETORU nově i na exotických Filipínách

04 Října 2017
Doprava
ZETOR INDIA, pobočka společnosti ZETOR TRACTORS a.s., uzavřela spolupráci s filipínskou společností JVF Commercial na dodávku traktorů do oblasti Filipín.

Brno, 04. října 2017 – (PREKON) – Partnerství, jehož předmětem je dodávka traktorů o výkonech od 80 do 150 koní, bylo uzavřeno na 4 roky. V současnosti jsou do oblasti expedovány první traktory. Filipíny jsou v pořadí již šestým státem, kam se značce ZETOR podařilo vstoupit od ledna letošního roku a s dalšími státy aktuálně probíhá jednání. ZETOR tak pokračuje v expanzi na trhy, kde dosud nepůsobí. 

Po několikaměsíčním jednání se ZETOR INDIA podařilo úspěšně uzavřít spolupráci na dodávku traktorů na Filipíny. Spolupráce se společností JVF Commercial se týká traktorů s výkony v rozmezí 80–150 koní, tedy modelových řad PROXIMA a FORTERRA.

„Filipínci při svých zemědělských činnostech využívají i stroje s výkonem nad 100 koní, což je pro jihovýchodní Asii netypické. Obecně je v oblasti spíše rozvinutější trh s prodejem strojů o výkonech od 40 do 80 koní. Na Filipínách se ročně prodá přes 5000 traktorů, z čehož 30 % strojů jsou s výkony nad 100 koní. V tomto výkonovém segmentu má ZETOR širokou nabídku, předpokládáme proto, že největší zájem bude o všechny typy strojů z modelové řady PROXIMA, která se vyznačuje univerzálností, případně o silné FORTERRY,“ říká Robert Harman, ředitel ZETOR INDIA.

Smlouva byla uzavřena na 4 roky a v této chvíli jsou do oblasti expedovány první traktory modelové řady PROXIMA POWER o výkonu 120 koní. Kromě nových strojů, jsou předmětem spolupráce i dodávky náhradních dílů a poskytování zákaznického servisu. Filipínský partner je zavedenou společností, která se dosud věnovala prodeji stavební techniky, nově rozšiřuje své působení také do agrární oblasti. JVF Commercial disponuje čtyřmi pobočkami na čtyřech největších ostrovech Filipín, tím mají vhodně pokrytou logistiku v rámci země.

„Potencionální partnery jsme v oblasti Asie poptávali už dříve a díky tvrdé práci kolegů z afilace se nám podařilo navázat spolupráci. Filipínský partner reagoval na výzvu a důvodem proč jej naše nabídka oslovila, byla i skutečnost, že ZETOR má v oblasti velmi dobré jméno, a to i přesto, že jsme na Filipínách jako značka přímo nepůsobili,“ dodává Robert Harman.

V 90. letech byly na Filipínách prodávány traktory ZETOR pod označením John Deere 2000–2400. Uvedené souvisí s kooperací těchto dvou značek z počátku 90. let, kdy brněnské traktory byly pod cizím obchodním jménem vyváženy právě do oblasti jihovýchodní Asie, jižní Ameriky a jižní Afriky.

ZETOR v průběhu 90. let dodal přímo na Filipíny necelých sto traktorů. Od počátku letošního roku jsou Filipíny po Izraeli, Jordánsku, Zambii, Rusku a Keni v pořadí už šestým státem, kam se značce ZETOR podařilo nově vstoupit.

„Jednáme i s dalšími partnery v rámci Asie a Afriky. Naší afilaci se postupně daří naplňovat stanovené cíle, tedy posilovat pozice značky ZETOR, kde dosud nefigurujeme, a postupně navyšovat tržní podíly na trzích, kde jsme našli partnery. Jen za prvních 6 měsíců letošního roku se nám podařilo prodat o 60 % více traktorů, než za celý uplynulý rok,“ shrnuje sledované cíle a výsledky Robert Harman.

 

O společnosti ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

Společnost ZETOR POLSKA Sp. z. o.o. působí na polském trhu od roku 1995. Jedná se o dceřinou společnost ZETOR TRACTORS a.s. jejímiž hlavními úkoly jsou věnovat se prodeji produktů značky ZETOR, rozvíjet dealerskou síť na území Polska a zajišťovat  služby v oblasti servisu a dodávek náhradních dílů. Za svou historii prodala společnost desítky tisíc strojů a dlouhodobě se řadí mezi přední prodejce traktorů v Polsku. Stroje jsou polskými zemědělci oceňovány pro svou sílu, odolnost a efektivitu. 

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává okolo 750 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje čtyři modelové řady traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se rozšíření na šest modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY