Samsung Electronics a TTTech oznamují strategické partnerství

18 Září 2017
Doprava
Samsung se připojuje ke společnosti AUDI AG a stává se dalším významným investorem do společnosti TTTech, která se zaměří na vývoj nové otevřené inovační platformy pro systémy ADAS/AV.

Praha, 18. září 2017 – (PREKON) – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., oznámila uzavření strategického partnerství se společností TTTech, která je globálním lídrem v oblasti robustních sítí a bezpečnostních prvků. Spolu s tímto partnerstvím uskuteční Samsung také strategickou investici ve výši 75 mil. eur do společnosti TTTech jako první investici v rámci svého nedávno zřízeného Automobilového inovačního fondu (SAIF), a zdůrazňuje tak svůj závazek uvádět na silnice bezpečnější automobily a představit další generaci řešení v oblasti mobility. Toto partnerství přichází krátce poté, co Samsung za 8 mld. dolarů odkoupil společnost HARMAN, předního dodavatele v oblasti síťových automobilových technologií, a představuje další významný krok společnosti Samsung v automobilovém průmyslu.

TTTech působí v automobilovém průmyslu už mnoho let a poskytuje své technologie celé řadě výrobců. Budoucí investice společnosti Samsung se připojuje k dlouholetému partnerství společností TTTech a AUDI AG a jejich společnému úsilí v oblasti vývoje řídicích jednotek pro systémy vysoce automatizovaného řízení pro Volkswagen Group. Bezpečnostní technologie společnosti TTTech jsou základem řídicí jednotky pro automatizované řízení zFAS používané v modelech Audi A8 pro rok 2017.

Mimo automobilový průmysl zvyšuje TTTech bezpečnost a spolehlivost síťových počítačových systémů v leteckých a průmyslových odvětvích. Technologie společnosti TTTech se používají v letounech Boeing 787 Dreamliner či v kosmické lodi Orion patřící NASA.

„Pokrok dosažený v automobilovém průmyslu, např. autonomní ovládání a pokročilé asistenční systémy, bude mít zásadní dopad na společnost –od transformace městských prostor až po zajištění mobility pro stárnoucí populaci. Samsung považuje za svou povinnost investovat do technologií, které budou znamenat převrat ve způsobu života, práce a vzájemné komunikace,“ uvedl Young Sohn, prezident a hlavní stratég společnosti Samsung Electronics a předseda představenstva společnosti HARMAN. „Společnost TTTech prokázala pozoruhodnou schopnost inovovat a vytvářet špičkové technologie a platformy. To je pro Samsung a náš Automobilový inovační fond klíčový moment a my se těšíme na spolupráci s předními výrobci OEM, jakými jsou Audi a celý tým TTTech, při vytváření nového standardu bezpečnostních technologií pro automobilový průmysl.“

„Těší nás rozhodnutí společnosti Samsung podpořit TTTech a zaměřit se na společný vývoj nové architektury pro otevřené autonomní technologie a pokročilé asistenční systémy (ADAS) za účasti řady klíčových automobilových výrobců a dodavatelů,“ prohlásil Alejandro Vukotich, viceprezident divize Autonomous Driving společnosti AUDI AG.

„Jsme nesmírně potěšeni, že se společnost Samsung bude jakožto investor a partner společnosti TTTech podílet na tvorbě řešení pro příští generaci vysoce integrovaných bezpečnostních systémů náročných na zpracování dat,“ uvedl Georg Kopetz, člen představenstva společnosti TTTech. „Samsung přináší široké spektrum technologií, jakož i ekosystém svých stávajících partnerů, a přispěje tak k urychlení vývoje autonomních platforem úrovně 2 až 5.“

„Společně budeme pracovat na vývoji produktů splňujících nové požadavky NCAP, řešení pro palubní informační a zábavní systémy a nové škálovatelné architektury, která umožní vývoj plně autonomních dopravních prostředků v celé řadě odvětví,“ uvedl Stefan Poledna, člen představenstva společnosti TTTech.

V této pro automobilový průmysl přelomové době má TTTech v plánu využít investic společnosti Samsung k urychlení vývoje svých bezpečnostních technologií pro systémy a platformy autonomního řízení. Flexibilní technologie společnosti TTTech vyvinuté ve spolupráci s dalšími hráči – jako např. nová otevřená bezpečnostní platforma MotionWise – umožní výrobcům OEM a tier 1 dodavatelům urychlit vývoj, integraci a ověřování nových funkcí v jimi vyráběných vozidlech.

Společnosti Samsung a HARMAN společně podporují rozvoj špičkových automobilových bezpečnostních technologií, jaké vyvíjí i TTTech, které zvýší standardy pro automobilové bezpečnostní prvky a systémy ADAS v celém odvětví.  HARMAN jakožto tier 1 dodavatel nyní zpřístupní otevřené bezpečnostní řešení společnosti TTTech předním globálním OEM výrobcům automobilů.

Prezident Young Sohn se připojí k Ricky Hudimu, zakladateli a generálnímu řediteli společnosti Future Mobility Technologies, a dalším odborníků jako člen nové dozorčí rady divize Auto společnosti TTTech.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY