Colliers zprostředkovala mimotržní prodej dvou klíčových průmyslových nemovitostí skupině Accolade

20 Července 2017
Reality
Společnost Colliers International oznámila úspěšný mimotržní prodej dvou tuzemských průmyslových nemovitostí společnosti Red Group v hodnotě téměř jedné miliardy korun. Tato transakce znovu potvrzuje rostoucí atraktivitu českého trhu s průmyslovými nemovitostmi pro investory.

Praha, 18. července 2017 –  (PREKON) – Oddělení investičních služeb Colliers International tuto mimotržní transakci vyjednalo
a s náležitou pečlivostí poskytlo společnosti Red Group také podporu při prodeji obou průmyslových nemovitostí skupině českých investorů v čele s Accolade.

Jednou z prodaných nemovitostí je průmyslový areál Letov v Letňanech, sídlo GE Aviation vyrábějící letadlové motory. Americká společnost nedávno podepsala novou smlouvu na dlouhodobý pronájem pozemku o rozloze 20 200 metrů čtverečních.

Součástí transakce byl také výrobní závod E-Park Stará Boleslav, který se nachází v blízkosti dálnice D10 ve směru na Hlavenec – Starou Boleslav. Celý park využívá firma TRW Carr, která je jedním z předních dodavatelů pro automobilový průmysl, a zabírá plochu 25 700 metrů čtverečních s potenciálem pro další výstavbu. 

„Obě nemovitosti zahrnují průmyslová aktiva, jež jsou velmi atraktivní pro investory, jako je Accolade. Oba areály těží z blízkosti hlavních českých dopravních tepen a uzlů, což umožňuje snadný a pohodlný přístup na klíčové trhy,” řekl Tomáš Szilagyi, Senior Associate v oddělení investičních služeb Colliers International v České republice.

Pro Accolade investující do průmyslových nemovitostí napříč střední Evropou se jedná o druhou letošní investici do průmyslových areálů v Praze a jejím blízkém okolí. V prvním případě se jednalo o převzetí projektu Karlovarská Business Park situovaného na začátku dálnice D6 spojující Prahu a Karlovy Vary, který skupina koupila společně s fondem Conseq Realitní.

„Společnost Colliers těší, že se mohla zapojit do této relativně přímočaré transakce mezi Red Group a Accolade, která poukazuje na vzrůstající popularitu dlouhodobě pronajímaných nemovitostí u prvotřídních hráčů na trhu,” řekl generální ředitel Colliers International v České republice Omar Sattar.

 

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globálně působící společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí, která zaměstnává přes 15 000 vysoce kvalifikovaných odborníků pracujících v 68 zemích světa. Díky své mimořádné podnikavosti a vysoké kapitálové účasti ve společnosti nabízí profesionálové pracující pro Colliers International komplexní portfolio služeb pro investory, nájemce i majitele nemovitostí z celého světa, jež zahrnuje mimo jiné strategické poradenství a realizaci prodeje nemovitostí, leasingové a finanční poradenství, globální korporátní služby, správu aktiv a nemovitostí, projektové řízení, workplace solutions, oceňování a daňové poradenství, průzkum trhu podle zákazníkova zadání nebo poradenství s ideovým vedením.

Profesionálové pracující pro Colliers International přemýšlejí jinak, přichází s vynikajícími nápady a nabízí promyšlená a inovativní doporučení, která klientům urychlí cestu k úspěchu. Již dvanáct let po sobě se Colliers International umisťuje v žebříčku „The Global Outsourcing 100“, sestavovaném sdružením International Association of Outsourcing Professionals, čímž se nemůže chlubit žádný jiný poskytovatel služeb v oblasti nemovitostí.

Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru @Colliers nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.

 

Bližší informace poskytnou:

Kateřina Gazdíková, Senior Consultant

Best Communications

Tel.: +420 731 261 545

E-mail: katerina.gazdikova@bestcg.com

 

Alexandra Drozdová, Consultant

Best Communications

Tel.: +420 725 544 877
E-mail: alexandra.drozdova@bestcg.com

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY