Společnost KERN-LIEBERS CR zahájila provoz nové výrobní haly

24 Května 2017
Strojírenství
Strojírenská společnost KERN-LIEBERS CR dokončila stěžejní etapu realizace zhruba půlmiliardové investice do rozvoje výrobního závodu v Českých Budějovicích.

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 23. května 2017 – (PREKON) - Strojírenská společnost KERN-LIEBERS CR dokončila stěžejní etapu realizace zhruba půlmiliardové investice do rozvoje výrobního závodu v Českých Budějovicích. V úterý 23. května firma slavnostně zahájila provoz nové výrobní haly, která rozšířila její stávající výrobní prostory a zázemí v jihočeské metropoli na 19 tisíc metrů čtverečních.

Strategickou rozvojovou investicí, nyní dokončenou přibližně ze dvou třetin plánovaného objemu, si tento významný dodavatel komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl vytváří nový výrobní prostor v souvislosti s očekávaným růstem trhů v České republice, Polsku a Maďarsku.

„Naše dobré výsledky podpořily koncernové rozhodnutí posílit pozici firmy ve střední Evropě. Domníváme se, že právě nyní je ideální šance pro další rozvoj. Přestože vyvážíme do Ameriky i Asie, soustředíme se nyní více na otevření nových příležitostí právě v Evropě. Dokončení této investice nám především umožňuje přivést do Českých Budějovic nové projekty a technologie,“ uvedl jednatel společnosti KERN-LIEBERS CR Jaroslav Kopp.

Nejmodernější technologie umožní firmě, disponující vlastním vývojovým a obchodním oddělením, vedle rozšíření portfolia výrobků pro stávající zákazníky také otevření nových trhů.

Nosné výrobní programy – přesné lisování, tepelné zpracování kovů, obrábění a výroba pružin z ploché oceli

„Hledáme nové obchodní příležitosti, z automobilového průmyslu nás zajímají dodávky například do oblasti rozvíjející se e-mobility, z ostatních neautomobilních oborů pak především výroba elektrických ručních nástrojů. V příštích letech chceme navýšit obrat o minimálně 25 procent. Druhým cílem je vytvořit místo pro vnitropodnikové vzdělávání. To je dost klíčová věc pro náš další rozvoj. Jsme firma se specifickým know-how a nemůžeme očekávat, že ze škol nebo učilišť budou vycházet pro nás optimálně připravení absolventi,“ zdůraznil Kopp.

Skupina KERN-LIEBERS zaměstnává celosvětově téměř 7300 lidí ve více než 50 společnostech po celém světě. Její celkový roční obrat se blíží hranici 700 miliónů eur. Podle předsedy představenstva německé mateřské společnosti Hugo Kern und Liebers GmbH & Co. KG Dr. Udo Schnella má českobudějovický podnik důvěru celého managementu skupiny.

„Ekonomický růst a další ukazatele slibují, že naše dceřiná společnost Kern-Liebers CR bude i nadále dlouhodobě konkurenceschopná. Věříme v naše kvalifikované zaměstnance, věříme v tržní potenciál České republiky, věříme v kvalitní výkonnost našich výrobků a věříme v profesionální spolupráci s našimi zákazníky zde v ČR,“ konstatoval Schnell.

KERN-LIEBERS CR, jehož celkové loňské tržby dosáhly 1,2 miliardy korun, zaměstnává v současné době téměř 500 lidí. Nový provoz jejich počet samozřejmě zvýší. Půjde však o nárůst v řádu desítek. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných strojařů na trhu práce firma hodlá využít nejmodernější technologie s maximálním stupněm automatizace, tedy s malými nároky na pracovní sílu.

Rozvoj firmy je přínosem pro kraj i město

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská vítá investice do rozvoje takzvaného čistého strojírenství v kraji. „Jsme si dobře vědomi významu strojírenství pro zaměstnanost v celém regionu, stejně jako známe i situaci na trhu práce. Proto se vedení kraje dlouhodobě snaží podporovat technické školství a motivovat žáky ke studiu technických oborů, například formou studijních stipendií. Výborně funguje také komunikace se zaměstnavateli a odbory při řešení této problematiky v rámci krajské tripartity,“ řekla Stráská.

Připomněla, že klíčovou prioritou kraje v oblasti podpory podnikání je také rozvoj dopravy, především výstavba dálnice D3, IV. železničního koridoru i letiště v Českých Budějovicích, což jsou všechno projekty, které firmám v regionu umožní další rozvoj a expanzi na nové trhy.

„Skupina KERN-LIEBERS zaměstnává tisíce lidí v desítkách společností po celém světě a pro nás je důležité, že se dokázala etablovat také na jihu Čech, kde už v roce 1994 zahájila výrobu a montáž pružinových mechanizmů do bezpečnostních pásů automobilů. To, že se nyní rozšiřuje, je nejlepší odpovědí na otázku k ekonomické kondici firmy a skvělou zprávou pro město, v němž působí,“ poznamenal náměstek českobudějovického primátora František Konečný.

Dveře do KERN-LIEBERS CR mají v současné době otevřené především nástrojaři, lisaři, zámečníci, seřizovači, obráběči, mechatronici a podobné profese. Samozřejmě také mladí absolventi strojírenských učilišť, středních i vysokých technických škol. Ti všichni zde najdou zázemí silné firmy se zahraniční účastí, jistotu perspektivního zaměstnání a možnost dalšího profesního rozvoje a kariérního růstu.

 

KONTAKT:

 

Ing. Jaroslav Kopp, jednatel

KERN-LIEBERS CR spol. s r.o.
 

tel.: +420 389 608 011

fax: +420 389 608 027
e-mail: info@kern-liebers.cz
www.kern-liebers.cz

 

 

__________________________________________________________________________________

 

Společnost KERN-LIEBERS CR spol. s r.o. byla založena v roce 1994 jako součást mezinárodní skupiny společností Hugo Kern & Liebers GmbH & Co. KG se sídlem v Německu. Vyrábí široké spektrum strojních součástí a montážních skupin především pro automobilový, textilní a spotřební průmysl. Ve svém českobudějovickém provozu společnost zaměstnává bezmála 500 lidí. Její loňské celkové tržby dosáhly 1,2 miliardy korun.

Výrobkové portfolio společnosti zahrnuje pružinové mechanismy, přesně střihané a lisované díly, včetně jejich precizní konečné úpravy obráběním. Firma disponuje i nejmodernějšími technologiemi pro tepelné zpracování kovů. Výrobky KERN-LIEBERS najdete v převodovkách, brzdových systémech i motorech automobilů, v elektrickém a pneumatickém nářadí, ale také například v samonavíjecích mechanismech pro kabely, hadice nebo ve vodítkách pro psy.

O pozici firmy ve světové konkurenci vypovídá i fakt, že více než polovina světové produkce osobních automobilů je vybavena bezpečnostními pásy, do kterých dodala pružinu některá z firem skupiny KERN-LIEBERS.

__________________________________________________________________________________

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY