Slánský SALTEN vyrobil už 26 kusů jeřábů pro námořní a pobřežní průmysl

firma: SALTEN s.r.o.
12 Května 2017
Strojírenství
Slánská strojírenská firma SALTEN vyrobila k letošnímu dubnu už celkem 26 kusů zvedacího a manipulačního jeřábu typu DDC 10 (dual draglink crane) určeného pro námořní a pobřežní průmysl.

Slaný, 10. května 2017 - (PERKON) - Slánská strojírenská firma SALTEN vyrobila k letošnímu dubnu už celkem 26 kusů zvedacího a manipulačního jeřábu typu DDC 10 (dual draglink crane) určeného pro námořní a pobřežní průmysl. Celá zakázka v řádech stovek milionů korun je určena pro britskou firmu Rolls Royce.

Více než třicetitunový jeřáb dodává ve dvou variantách pro levobok a pravobok lodí. Mimo jiné díky tomuto jeřábu získala například loď Far Solitare ocenění Loď roku 2012. Far Solitaire je zásobovací plavidlo speciálně navržené pro přepravu ropy a zemního plynu pro ropné plošiny.

„Jeřáb DDC 10 je technologickou vlajkovou lodí společnosti SALTEN. Stejně jako v tomto případě, i v ostatních projektech mohou naši obchodní partneři očekávat dodávky plně otestovaných a certifikovaných zařízení přímo do koncového místa určení. Náš výrobní rozsah je od dodávek samostatných polotovarů po výrobu kompletních výrobků dodávaných koncovým zákazníkům v plně provozuschopném stavu,“ říká jednatel společnosti SALTEN David Kozel.

Společnost SALTEN se ve svém výrobním závodě o celkové rozloze 112 000 m2 zaměřuje na výrobu komponentů záchranných námořních systémů, strojů a zařízení pro těžbu a zpracování ropy, plynu, uhlí nebo kamene, a na výrobu speciální zvedací a manipulační techniky.

V posledních letech závod ve Slaném pracoval zejména na projektech pro těžbu ropy a plynu. SALTEN je dodavatelem zařízení pro klienty jako jsou Palfinger, Rolls-Royce, Shell, BP, Samsung nebo Hyundai. V roce 2016 firma více rozvinula své aktivity a obchody mimo doposud dominantní segment záchranných systémů a segment těžby ropy a plynu.

SALTEN navazuje na tradici výrobního závodu založeného v roce 1872 a prvorepublikového ČKD Slaný, kde byla v roce 1912 mimo jiné vyrobena první lokomotiva v Čechách. Společnost zaměstnává okolo 200 zaměstnanců a její plánovaný obrat pro rok 2017 je 300 milionů korun.

Investory ve společnosti SALTEN jsou česká investiční skupina Licehamr & partners a rakouská Bohemia Holding. Do slánského závodu obě společnosti investovaly několik milionů korun na obnovu technologického a strojního vybavení a do rekonstrukce výrobních hal. Podporují také export do německy mluvících zemí.

Licehamr & partners působí v České republice a v zemích střední a východní Evropy od roku 2007. Vyhledává a realizuje projekty v oblasti strojírenské výroby, nemovitostí, provozního a investičního financování a private equity.

 

V případě dotazů kontaktujte:

Vladimír Michna
Tel: 724 639 085

vlada@shrtcut.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY