Colliers úspěšně působí jako poradce společnosti Chassix na projektu nového výrobního závodu

20 Dubna 2017
Reality
Společnost Colliers International oznamuje úspěšné završení další z etap své poradenské činnosti pro společnost Chassix.

Praha, 19. dubna 2017 – (PREKON) – Globálnímu dodavateli součástek pro automobilový průmysl poskytovala kompletní služby u příležitosti založení nového výrobního závodu v metropoli Moravskoslezského kraje. 

Colliers pozici projektového konzultanta zastává od úplného počátku a pomohla společnosti s výběrem lokality, zajištěním investorů i sjednáním dlouhodobé nájemní smlouvy pro nový výrobní závod v areálu Ostrava Business Park. Budova o rozloze 14 700 metrů čtverečních je první pobočkou Chassix ve střední a východní Evropě. Nový závod americké společnosti bude částečně sloužit i jako slévárna a v regionu umožní optimalizaci výrobních a logistických procesů.

„Společnost Colliers pro Chassix realizovala komplexní portfolio poradenských služeb – od průzkumu vhodných lokalit po vyjednávání detailních podmínek realizace a provozu výrobního závodu. Těší nás, že jsme prostřednictvím tohoto projektu mohli znovu prokázat schopnost a odhodlání hledat pro naše klienty nejlepší a obchodně nejvýhodnější řešení,“ uvedl Lukáš Svobodník, Senior Associate Colliers International.  

„Jsem si jistý, že prvotřídní lokalita, která nový výrobní závod přibližuje mnoha mezinárodním OEM výrobcům, společně s regionálním programem pobídek podpoří budoucí růst společnosti Chassix na evropském trhu lehkého automobilového průmyslu,“ dodal Petr Zaoral, ředitel oddělení průmyslových prostor Colliers International.

Otevření nového závodu Chassix je naplánováno na počátek roku 2018. Budou se zde vyrábět hliníkové podvozky a pohonné jednotky pro osobní vozidla s využitím nejmodernějších technologií a nástrojů. Celková investice do objektu dosahuje 47 milionů eur.

„Na základě blízké spolupráce se strategickými partnery, jimiž jsou společnosti Colliers, Contera a město Ostrava předpokládáme bezproblémové dokončení výstavby výrobního závodu a očekáváme, že se nám podaří přilákat talentovanou, inovativně smýšlející a kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl Sergi Barbero, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Chassix v Evropě.

„Contera zajistí pro Chassix výstavbu výrobní budovy v rámci projektu Ostrava Business Park. V letošním roce se tak v tomto průmyslovém parku dokončí více než 30 000 metrů čtverečních výrobních a skladových ploch. Celková velikost parku tak dosáhne cca 62 000 metrů čtverečních. Mezi ostatní klienty patří společnosti IKEA, Schenker, Adler Czech a další. Celková investice do projektu Ostrava Business Park přesáhne 1 mld. Kč a včetně návazných investic přibližně 2,5 mld. Kč. Významnou roli na počátku tohoto brownfieldového projektu sehrál tzv. Fond Rozvoje Měst, který investoval cca. 250 mil. Kč a umožnil tak přístup dalším komerčním investicím,” uvedl Dušan Kastl, partner ve společnosti Contera.

Nový závod vytvoří postupně až 350 pracovních pozic. Společnost Chassix a místní Vysoká škola báňská budou úzce spolupracovat při náboru absolventů. Podpůrnou roli v programu, který mimo jiné poskytne absolventům stáže v závodech Chassix v USA nebo v Číně, bude mít i společnost Colliers.

„V Ostravě vítáme nové společnosti, které nabídnou pracovní místa s vyšší přidanou hodnotou. Těší mě, že Chassix bude spolupracovat i se studenty vysokých škol a nabídne jim uplatnění v zajímavých oborech. Věřím, že zaměstnanci z Ostravy se v nové společnosti osvědčí a uspokojí i požadavky na náročné pozice, protože technické smýšlení, zručnost a pracovitost se u nás dědí z generace na generaci,“ uzavřel Tomáš Macura, primátor města Ostravy.

 

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globálně působící společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí, která zaměstnává přes 15 000 vysoce kvalifikovaných odborníků pracujících v 68 zemích světa. Díky své mimořádné podnikavosti a vysoké kapitálové účasti ve společnosti nabízí profesionálové pracující pro Colliers International komplexní portfolio služeb pro investory, nájemce i majitele nemovitostí z celého světa, jež zahrnuje mimo jiné strategické poradenství a realizaci prodeje nemovitostí, leasingové a finanční poradenství, globální korporátní služby, správu aktiv a nemovitostí, projektové řízení, workplace solutions, oceňování a daňové poradenství, průzkum trhu podle zákazníkova zadání nebo poradenství s ideovým vedením.

Profesionálové pracující pro Colliers International přemýšlejí jinak, přichází s vynikajícími nápady a nabízí promyšlená a inovativní doporučení, která klientům urychlí cestu k úspěchu. Již dvanáct let po sobě se Colliers International umisťuje v žebříčku „The Global Outsourcing 100“, sestavovaném sdružením International Association of Outsourcing Professionals, čímž se nemůže chlubit žádný jiný poskytovatel služeb v oblasti nemovitostí.

Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru @Colliers nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.

 

Bližší informace poskytnou:

Veronika Hanzlíková, Account Manager 

Best Communications

Telefon: +420 724 526 770

E-mail: veronika.hanzlikova@bestcg.com

 

Alexandra Drozdová, PR Consultant

Best Communications

Phone: +420 725 544 877
Email: alexandra.drozdova@bestcg.com

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY