Zaměstnanci KERN-LIEBERS CR dostali podíl ze zisku firmy

20 Dubna 2017
Strojírenství
Zaměstnanci českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR získali podíl ze zisku firmy za současný obchodní rok. Je to výsledek dohody uzavřené mezi zástupci Odborového svazu KOVO a vedením společnosti.

19. dubna 2017 – (PREKON) – „Odměnu získal každý zaměstnanec, který splnil tři základní podmínky. Byl v nepřetržitém pracovním poměru od 4. ledna 2016 do 7. dubna 2017, nebyl ke dni 7. dubna 2017 ve výpovědní době, ani s ním nebylo vedeno jednání o skončení pracovního poměru, a nezameškal z důvodu nemoci, úrazu, pracovního úrazu nebo kvůli ošetřování člena rodiny ve zmíněném období více než 10 pracovních dnů,“ uvedl jihočeský zmocněnec OS KOVO a předseda Základní organizace OS KOVO při Kern-Liebers CR Jan Švec.

Na věrnostních odměnách vyplatila společnost celkem 1,5 milionu korun.

Kern-Liebers CR, jehož celkové loňské tržby dosáhly zhruba 1,2 miliardy korun, zaměstnává v současné době 400 lidí. Podle Švece „dosáhne“ na věrnostní odměnu většina z nich. „Jde o další úspěšnou dohodu se zaměstnavatelem, který se umí a chce dohodnout,“ řekl zmocněnec jihočeských kováků a připomněl loni uzavřenou kolektivní smlouvu, jež zaměstnancům Kern-Liebers CR garantovala nárůst mezd v období od 1. července 2016 do 30. června 2017 o 3,2 procenta.

Tato smlouva navíc zaměstnancům zaručuje také celou řadu významných benefitů. Zaměstnanci mají pět týdnů dovolené, pobírají 13. a 14. mzdu, mají 37,5 hodinovou týdenní pracovní dobu ve všech směnných provozech, příspěvek na závodní stravování ve vlastní jídelně, dynamicky odstupňované odměny při odchodu do důchodu, příspěvek na penzijní připojištění, odměnu za odpracování plného fondu pracovní doby v každém měsíci, u řady profesí mají umožněnu flexibilní pracovní dobu a jiné výhody.

„Zaměstnancům poskytujeme veškeré výhody práce v nadnárodní společnosti v kombinaci s osobním přístupem a množstvím benefitů, často nad rámcem uzavřené kolektivní smlouvy, příplatky nad rámec zákoníku práce a každoroční navyšování mezd,“ konstatoval jednatel společnosti Kern-Liebers CR Jaroslav Kopp.

Kern-Liebers CR, významný dodavatel komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, dokončuje v současné době rozšíření svého výrobního závodu v Českých Budějovicích. Celková investice dosáhne včetně technologického vybavení přibližně půl miliardy korun. Slavnostní zahájení provozu nové haly, která rozšíří výrobní prostory firmy na 19 tisíc metrů čtverečních, je plánováno na 23. května.

 

Odborový svaz KOVO působí v současné době v 60 strojírenských podnicích na jihu Čech.

V regionu má více než pět tisíc členů, což představuje přibližně 24 procent všech zaměstnanců těchto firem. V rámci kolektivního vyjednávání, jehož cílem je dosažení příznivých mzdových, pracovních a sociálních podmínek pro své členy, však KOVO zastupuje všechny zaměstnance.

Mezi firmy, kde působí OS KOVO, patří například Jihostroj Velešín, ČZ Strakonice, Robert Bosch České Budějovice, ZVVZ Milevsko, Motor Jikov České Budějovice, Groz-Beckert ČR, Kern-Liebers CR, Reinfurt Prachatice, Klima CZ Prachatice, Dura Automotive Blatná, Schneider Electric Písek a další.

 

Společnost KERN-LIEBERS CR spol. s r.o. byla založena v roce 1994 jako součást mezinárodní skupiny společností Hugo Kern & Liebers GmbH & Co. KG se sídlem v Německu. Vyrábí široké spektrum strojních součástí a montážních skupin především pro automobilový, textilní a spotřební průmysl. Ve svém českobudějovickém provozu společnost zaměstnává více než 400 lidí. Její loňské celkové tržby dosáhly 1,2 miliardy korun.

Její výrobkové portfolio zahrnuje pružinové mechanismy, přesně stříhané a lisované díly, včetně jejich precizní konečné úpravy obráběním. Firma disponuje i nejmodernějšími technologiemi pro tepelné zpracování kovů. Výrobky KERN-LIEBERS najdete v převodovkách, brzdových systémech i motorech automobilů, v elektrickém a pneumatickém nářadí, ale také například v samonavíjecích mechanismech pro kabely, hadice nebo ve vodítkách pro psy.

O pozici firmy ve světové konkurenci vypovídá i fakt, že více než polovina světové produkce osobních automobilů je vybavena bezpečnostními pásy, do kterých dodala pružinu některá z firem skupiny KERN-LIEBERS.

_________________________________________________________________________________

 

Jan Švec, zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje a předseda Základní organizace OS KOVO Groz-Beckert Czech s.r.o. České Budějovice

mobil.: +420 602 351 008

tel.: +420 387 016 255

e-mail: svec.jan@volny.cz, oskovocb@cmkos.cz

 

 

Ing. Jaroslav Kopp, jednatel KERN-LIEBERS CR spol. s r.o.
e-mail: jaroslav.kopp@kern-liebers.cz
mobil: +420 602 443 703

tel.: +420 389 608 012 
www.kern-liebers.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY