Skupina Bohemia Energy zaznamenala nejúspěšnější rok v historii

17 Února 2017
Energetika
Energetická skupina Bohemia Energy, kterou tvoří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a Slovakia Energy, překonala hranici jednoho milionu zákazníků

„Uplynulý rok byl pro skupinu Bohemia Energy jednoznačně nejúspěšnější v její historii. Podařilo se nám splnit jeden z našich dlouhodobých cílů, kterým bylo získat milion zákazníků, a navíc všechny společnosti rostly v meziroční srovnání ve všech sledovaných ukazatelích. Velikostí jsme tak již přerostli některé tradiční dodavatele, a to i díky příznivé cenové politice vůči zákazníkům,“ říká jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Lídr skupiny společnost Bohemia Energy rostla v roce 2016 ve všech sledovaných ukazatelích. „Tržby v loňském roce mimo jiné významně ovlivnila úspěšná akviziční strategie Bohemia Energy, a proto jsme mohli našim zákazníkům dodat o 11 % více elektřiny a o 19 % více plynu,“ říká Jiří Písařík. Bohemia Energy si tak upevnila svou pozici na českém trhu, a to i díky v srpnu úspěšně dokončené akvizici konkurenčního alternativního dodavatele energetické části Right Power. Od prosince 2016 se oficiálně stala pátým členem energetické skupiny Bohemia Energy společnost X Energie.

 

Společnosti Comfort Energy vzrostl počet zákazníků o více než 23 % na 97 773, její tržby se přitom navýšily o 15 % na 0,75 mld. Kč.

 

Tržby společnosti Slovakia Energy, která působí na slovenském trhu, vzrostly v loňském roce o přibližně 30 % na 2,33 mld. Kč. Svým zákazníkům dodala v meziročním srovnání o 47 % více elektřiny (celkem 0,39 TWh) a o 25 % více plynu (celkem 0,8 TWh). Společnost ke konci loňského roku získala 225 722 zákazníků, přičemž 126 577 dodávala elektřinu a 99 145 plyn. Ve srovnání s předchozím rokem se jedná o 17% nárůst počtu zákazníků, který pozitivně ovlivnily úspěšné akvizice společností Right Power a Europe Easy Energy, jež působily také na Slovensku.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY