Zbavte se starostí s renovací terasy po zimě

29 Ledna 2016
Reality
Zima je v plném proudu a vy čekáte, až sleze sníh, abyste se mohli pustit do renovace terasy, na které zanechalo mrazivé počasí nechtěné stopy?

Praha, 29.1.2016 - (PREKON) - Zima je v plném proudu a vy čekáte, až sleze sníh, abyste se mohli pustit do renovace terasy, na které zanechalo mrazivé počasí nechtěné stopy? Pokud máte dřevěnou terasu, musíte počítat s větší údržbou, protože materiál není odolný vůči nízkým teplotám. Pokud jste při budování terasy zvolili novější a kvalitnější materiály jako je WPC, rozhodně se nemusíte bát náročné či drahé rekonstrukce.

Dřevo je známé tím, že je náchylné na počasí, snadno podléhá povětrnostním vlivům i sněhu a mrazu. Povrch tak časem ztratí svou barvu a při opravdu nízkých teplotách může i popraskat. A protože se jedná o zcela přírodní materiál, musí být opravdu kvalitně ošetřen, jinak se v něm usazují kromě špíny a prachu také houby, mechy a plísně. Pokud dřevo napadne plíseň, je potřeba ho vyměnit. V tom případě musíte investovat nemalou částku do průběžných oprav.

Dřevěná prkna tedy musíte důkladně vyčistit speciálním přípravkem a natřít olejem, který pomůže chránit dřevo třeba i před deštěm. Terasy z dřevoplastu, tedy WPC, naopak stačí pouze zamést koštětem. V případě výraznějšího znečištění se špína šetrně odstraní vysokotlakým čističem. Na zimu se nemusejí WPC podlahy ani přikrývat, jsou totiž odolné a dokonce nekloužou. „Díky složce vysoce kvalitního a zdravotně nezávadného polymeru HDPE jsou dřevoplastové terasy odolné i náročným povětrnostním podmínkám. Pokud je na terase pouze voda nebo sníh, tak podlaha neklouže, protože prkno vás brzdí,“ vysvětluje Zuzana Krucká, marketingová manažerka společnosti WPC – WOODPLASTIC.

Prkna odolají i vodě a mrazu

Povrch WPC podlah je méně kluzký právě díky složení dřevoplastu, ten kvalitní tvoří ze 60 % dřevo a ze 40 % polymer HDPE (hight-density polyethylen). Jestliže teploty klesnou v zimě pod nulu, vytvoří se i na WPC námraza. Ta ovšem kvalitnímu dřevoplastu neublíží, pokud pořídíte plná prkna, do nichž nezatéká. Problémy budete mít naopak s prkny dutými, které bývají výrazně levnější. A pokud najdete na jaře ve spáře něco, co tam nepatří, dají se WPC prkna snadno vymontovat a vyměnit.

Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na nosiče metodou skrytých klipů, lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí. Díky této technologii navíc eliminujeme možné riziko vyčnívajícího vrutu či hřebíku. Nosiče lze postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo beton. Co se týče dřevěných podlah, pokud je prkno zničené, bude potřeba ho vyměnit a opět ošetřit speciálním přípravkem.

Jakmile zima ustoupí a první tráva si bude skrze zbytky sněhu prorážet cestu, nemusíte se obávat starostí, které vás s terasou čekají. Pokud se rozhodnete jít ekologicky šetrnou cestou a zvolíte WPC materiály, jejichž technologie výroby byla vyvinuta před více než třiceti lety v Severní Americe, nemusíte se jarního úklidu terasy bát a odkládat ho. Během pár minut dáte za pomoci obyčejného smetáku terasu opět do původního stavu, ve kterém byla před zimou. A pak už se můžete těšit na další teplé dny, které prožijete se svými blízkými na bezpečné terase.

###

-justc-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY