Zajímavosti z olympiády v Londýně

firma: Cisco
19 Srpna 2012
Ostatní
Schneider Electric se spojil s firmou Cisco a společně v Cisco House v Londýně představily budoucnost zelených měst

Praha, Londýn - (PREKON) - Společnost Schneider Electric, světový specialista na energetický management, se představil jako hlavní sponzor domu Cisco House v Londýně. Společnost Schneider Electric se zde soustředí na prezentaci svých reálných zkušeností i vizí pro oblasti IT, řízení budov, ovládání energie, energetiky a průmyslu a snižování energetické náročnosti.

V domě partneři reálně prezentovali společnou udržitelnou vizi pro budoucnost zemí, měst a organizací. Základem této vize je funkční SMART CITY tzv. "chytré město", kde je fungující infrastruktura pro e-mobilitu, žije se a pracuje v inteligentních budovách a spotřeba energie je pod stálou kontrolou a je snaha ji dále snižovat. Takovou vizi lze realizovat díky dostupnosti všech technologií již v současnosti.

Cisco House, který se otevřel na pět měsíců letos v dubnu, nabídl kromě výhledu na londýnský Olympijský park i všechny tyto technologie "v jednom domě CISCO".

"Města po celém světě zažívají takříkajíc nekontrolovaný růst. To s sebou nese i zvýšenou spotřebu energií. Jediný způsob, jak to zvládnout, je začít žít a fungovat efektivně. Takový udržitelný způsob života můžou v CISCO HOUSE návštěvníci vidět", uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Schneider Electric Jean-Pascal Tricoire.

Schneider Electric díky účasti v projektu Cisco House může návštěvníkům předvést, jak lze pomocí jednoduchých řešení snížit náklady na energie během celého energetického životního cyklu.
Technický tým projektu Cisco House může díky systémům pro správu energetiky budov a díky dostupným údajům snadněji a přesněji rozhodovat o spotřebě energií v jednotlivých částech domu.

Schneider Electric kromě systémů pro správu energetiky budov v Cisco House ukazuje i základní aspekty chytrých sítí: ovládání energie, e-mobilitu, ovládání datového centra apod. Cisco House se stal příležitostí propojit veškeré možné světově dostupné technologie a ukázat tak jejich možnosti pro náš budoucí život. V CISCO HOUSE došlo k transformaci maximálního možného množství dostupných a přitom smysluplných technologií, které budeme moci brzy využít v denním životě.

Schneider Electric projektu Cisco House poskytl technologie a zdroje jako je analytický software nebo správa energie budovy. Účast firem, jako jsou Citrix, EMC, Intel a SAP, na tomto projektu je příkladem schopnosti vytvářet nová řešení díky vzájemné spolupráci.

Více informací na webové adrese: Cisco House

Kontaktní osoby:

Kateřina Hubálková
Schneider Electric CZ
Specialista marketingové komunikace
Thámova 13
186 00 Praha 8 - Karlín
Telefon: +420 281 088 601
Fax: +420 281 088 670
E-mail: katerina.hubalkova@cz.schneider-electric.com

Jitka Cenková
21 EURO, s. r. o.
komunikační agentura
Hošťálkova 1a/392
169 00 Praha 6
Tel.: +420 222 323 451
Fax: +420 222 323 477
Mobil: +420 602 684 840
Email: jitka.cenkova@21euro.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY